Moje Srce Samo Za Real Madrid Kuca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Moje Srce Samo Za Real Madrid Kuca

Forum FB stranice MSSZRMK
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Biografija

Go down 
Autor/icaPoruka
Administrator
Admin
Administrator


Broj postova : 108
Join date : 17.01.2012
Age : 29

Biografija Empty
PostajNaslov: Biografija   Biografija Icon_minitimeuto sij 17, 2012 7:57 pm

Biografija 260ppvq

Iker Casillas (C)

Broj dresa: 1
Datum rođenja: 1981-05-20
Mesto rođenja: Madrid, Španija
Visina: 182 cm
Težina: 86 kg
Reprezentativna takmičenja: 104 nastup za A tim Španije
Prethodni klubovi: Real Madrid B

Karijeru je započeo kao junior u Realu. Ubrzo je postao standardni prvotimac u klubu i reprezentaciji, za što je presudna bila 2002. godina, iako je i ranije nastupao za prvi tim.

U finalu Lige šampiona 2002. ušao je kao zamena za povređenog Cezara i serijom odličnih odbrana sačuvao Realov vodstvo protiv Bajerna iz Leverkusena. A nakon briljantnih obrana protiv Irske na SP-u 2002., postao je nacionalni junak i mesto mu je u najboljoj španskoj ekipi bilo zagarantovano.

Kad je u sezoni 2006.-2007. napokon osvojio prvenstvo s Realom, rasplakao se od sreće, a zbog svojih je neverovatnih odbrana dobio i nadimak San Iker (sveti Iker).

U četvrtfinalu EURA 2008 susreli su se Italija i Španija. Nakon što su u regularnom toku i u produžecima mreže mirovale, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Kasiljas je obranio udarce De Rosija i Di Natalea i uveo svoju ekipu u polufinale. Izvrsnim intervencijama uspio je sačuvati neoštećenom mrežu u polufinalu protiv Rusije i u finalu protiv Nemačke, te je, kao kapetan Španije, iz ruku Mišela Platinija primio pehar namenjen pobedniku EURA 2008.
[Vrh] Go down
https://mojesrcezarealkuca.forumsc.net
 
Biografija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Biografija
» Biografija
» Biografija
» Biografija
» Biografija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Moje Srce Samo Za Real Madrid Kuca :: Forum :: Igrači 2011/12 :: Iker Casillas-
Forum(o)Bir: