PostajNaslov: Biografija   Biografija Icon_minitimeuto sij 17, 2012 9:16 pm

Visina: 184 cm
Težina: 84 kg
Reprezentativna takmičenja: 27 nastupa u reprezentaciji Francuske
Prethodni klubovi: Olimik Lion

Benzema je fudbal počeo da trenira u ekipi Bron teralion iz Brona. Skauti Liona su primetili njegov talenat kada mu je bilo samo devet godina, te su ga doveli u svoju omladinsku školu. Benzema je postigao 38 golova u jednoj sezoni za ekipu Liona do 16 godina a zatim i 12 golova na 14 utakmica za tim do 18 godina. Sve ovo je dovelo do toga da mu trener prve ekipe Pol Le Gen pruži šansu u prvom timu.

Za prvi tim je debitovao 15. januara 2005. protiv Meca. U igru je tada ušao u 77. minutu, Lion je pobedio sa 2-0, a Benzema je asistirao kod drugog pogotka. Pet dana posle toga potpisao je svoj prvi profesionalni ugovor. Tokom naredne dve sezone odigrao je 34 utakmice i postigao je šest golova. Svoj prvi u dresu Liona je postigao protiv Ajačoa, a prvi u Ligi šampiona ja dao protiv Rozenborga.

Njegov dotadašnji klub, Olimpik Lion je 1. jula 2009. prihvatio ponudu Real Madrida od 35 miliona evra. Prvi meč u dresu novog kluba je odigrao u Dablinu, na prijateljskom susretu sa Šemrok roversom. U igru je tada ušao u poluvremenu, a jedini gol na tom meču je postigao u 87. minutu. Debi na zvaničnoj utakmici je zabeležio u prvenstvu protiv Deportiva, a prvi gol je postigao 20. septembra 2009. protiv Hereza.

Za seniorsku reprezentaciju Francuske je odigrao 25 utakmica i postigao je 6 golova, Benzema je za reprezentaciju Francuske do 16 godina odigrao šest utakmica i postigao je jedan gol. Na Evropsko prvenstvu za igrače do 17 godina 2004. Benzema je bio u sastavu reprezentacije koja je osvojila ovo prvenstvo, po prvi put u svojoj istoriji. Bio je strelac jednog pogotka, protiv Severne Irske u tkmičenju po grupama. Za selekciju do 17 godina Benzema je odigrao 18 utakmica uz 14 postignutih golova.

Za reprezentaciju do 18 godina, odigrao je 10 utakmica uz 5 postignutih golova, pre nego što je dobio priliku da igra za reprezentaciju do 21 godine. Igrao je u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvu za igrače do 21 godina 2007. Odigrao je pet mečeva bez postignutog gola.

Pre nego što je dobio poziv da nastupi za Francusku, odbio je poziv da nastupa za Alžir, decembra 2006. Za reprezentaciju Francuske je debitovao 28. marta 2007. na prijateljskoj utakvici protiv Austrije. Bio je tada strelac jedinog gola na meču.

Učestvovao je na Evropskom prvenstvu 2008. na kom je Francuska nije uspela da se plasira u četvrtfinale. Odigrao je 78. minuta meča sa Rumunijom (0-0), kada ga je zamenio Samir Nasri. U porazu od Holandije 1-4, nije igrao. U poslednjem meču grupe u kojem je Francuska poražena sa 0-2 od Italije, Benzema je proveo svih 90 minuta na terenu.